Jeneratör Periyodik Kontrolü

Antalya Jeneratör periyodik kontrolü ve muayenesi; standartlarda belirtilen kriter ve gerekliliklere göre yapılmalıdır. Genel gözle kontrolün yanı sıra elektrik pano ve tesisatının kontrolleri, akü kontrolleri ve topraklama kontrolleri de yapılmalıdır. Antalya jeneratör periyodik kontrolü ile alakalı detaylar yazımızda.

Jeneratör Periyodik Kontrol Süresi

Jeneratör periyodik kontrolü ve muayenesi 6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği  Kanunu” uyarınca İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’nde de belirtildiği gibi yılda en az 1 defa jeneratör kontrollerinin yapılması yasal zorunluluktur.

Jeneratör Periyodik Kontrol Yaptırmak Gerekir Mi ?

Jeneratörlerin periyodik kontrolü bir jeneratör bakımı değildir. Jeneratör bakım firmaları daha çok jeneratörün mekanik döner ekipman ve buna bağlı yardımcı parçalarını bakımını yapmaktadır. Ancak Jeneratör Periyodik Kontrolleri daha çok jeneratörlerin güvenli şekilde çalışmalarını esas alan kontrolleri kapsamakta ve İş Ekipmanları Kullanımında Sağlık ve Güvenlik  Şartları Yönetmeliğince yılda en az bir kez yapılması zorunluluktur.